Він виступає посередником між замовником, командою та іншими стейкхолдерами, що забезпечує гладке виконання проекту та досягнення його цілей. Це особа, яка взяла на себе відповідальність за успішний результат. У світі сучасних технологій та бізнесу, де кожен процес має бути організованим та ефективним, проджект менеджер обовязки на сцену виходить фігура Project Manager (PM) – керівника проекту. PM – це не просто титул, це роль, яка відіграє важливу роль у досягненні успіху в будь-якому проекті. Давайте розглянемо, хто такий PM та які обов’язки він несе на себе. Стажист (Intern) — особа з базовими знаннями та вміннями, яка має розуміння процесів від збору вимог до завершення проєкту.
Сергій Немчинський: Хто Такий Project Manager? Чим Займається Менеджер Проектів?
- Нам пишуть клієнти, спонсори, і саме ми контролюємо поширення цієї інформації.
- Це необхідно, щоб отримати чітке розуміння, чому проєкт має саме такий вигляд в цей проміжок часу, та його потенціал розвитку.
- Було цікаво перевірити свої сили і переконатися в тому, що я можу.
Проте найпростішим рішенням вважається прототипування продукту. Цей аспект слід сприймати ширше, аніж типові операції з тестування чи його автоматизації, підтримки тощо. Це глобальне питання, яке стосується всього проєкту. Наприклад, організації процесів чи сценаріїв, налагодження алгоритмів взаємодії між всіма учасниками проєкту і т.д. Тобто, основна ціль роботи проєктного менеджера зводиться до досягнення результату з дотриманням конкретних часових та фінансових меж. Залежно від вхідних даних, керівництво компанії підбирає PM-а з відповідною кваліфікацією.
Тренд №1: Запобігання Вигоранню
Він же стежить і за тим, щоби фічі випускалися якісними, вчасно і в рамках бюджету. Я й досі проходжу навчання в залежності від викликів та посади, яку обіймаю. Наступним етапом у моєму розвитку буде навчитись основам програмування, щоб зробити крок до Delivery Manager та бути on the same web page з розробниками продукту.
Кому Підходить Посада Project Manager
Завдяки згуртованій команді, яку вдалося побудувати, усі проблеми вирішувалися. В цей проєкт треба було вкласти трохи більше часу й сил, постійно підбадьорювати колег, бо в такому режимі, коли йдуть постійні зміни, працювати складно. Пізніше у нас були й інші проєкти з цим клієнтом, та вони були простішими. РМ спілкується з розробниками, з клієнтом, з керівництвом своєї компанії, треба балансувати, знаходити такі рішення, щоб усі були задоволені.
Задачі Та Обов’язки Менеджера Проєктів
Ви будете контролювати терміни, бюджети, скоуп та якість проекту. Контролювати терміни потрібно за допомогою burndown chart і методу критичного шляху. Для роботи зі скоупом використовувати багтрекер і стендапи.
Його суть полягає в розбитті проблеми на невеликі фрагменти, вибудовуванні зв’язків між ними та пошуці оптимального рішення. Фактично ж, цей перелік може бути майже нескінченним, а його положення залежать від колективного характеру команди. Зрозуміло, що у проєктах на one hundred осіб проводити співбесіди з кожним кандидатом доволі проблематично.
Якщо є програма проєктів, він часто перетинається з іншими PM-ми, співпрацює з іншими командами. Також він співпрацює з проджект-менеджерами функціональних офісів, наприклад, з ПМО (Project Management Office). Поважайте й любіть свій проєкт та команду – і ваша робота буде цікавою, важливою та корисною! І не забувайте слідкувати за програмами EPAM University з Project Management — реєструйтесь на відкриті програми або підписуйтесь на поштові повідомлення за напрямом.
Якщо розуміє, що в конкретному проєкті є специфічні завдання по частині розробки, то він може залучити в проєкт іншого розробника, у якого така задача забере менше часу. Або, наприклад, запропонувати команді відмовитися від промальовування 30 видів печивок в грі, якщо для користувача 15 буде цілком достатньо. По суті, саме старт розробки — найбільш напружений і критично важливий момент. Якщо на цьому етапі добре все спланувати, то далі проєкт залишиться тільки контролювати. Без вказання типу бізнесу або моделі, для якої підбирається ПМ, це все опитування — як до сраці карі очі.
«Перше, що спадає на думку — англійська. Проєкт-менеджер щодня спілкується з клієнтами, і 99% з них — англомовні. Якщо ви не можете розповісти на зідзвоні, чим займається команда, та проговорити scope робіт — далі інтерв’ю з рекрутером ви не зайдете. Ще одна важлива навичка — не боятися помилок і відмов. Це те, що трапляється в роботі РМ’а досить часто, на різних етапах. Проєктний менеджер — людина, що пропускає крізь себе багато негативу, треба вміти з цим справлятися.
Існує поширена думка, що менеджер продукту і менеджер проєкту — це практично ті ж самі посади, що можна використовувати взаємозамінно. Обидва спеціалісти займаються розвитком продукту, тісно співпрацюють з командами та мають великий рівень відповідальності. Проте насправді це дві відмінні професії зі своїми власними нюансами та потребою у різних навичках. Люблю людей, які попри свій досвід та знання «не спіймали зірку». З якими можна домовитися про зустріч та поспілкуватися за кавою.
Також він базується й на стандартах, а саме – міжнародному PMBOK. Проєкт — це процес, що має конкретні межі — часові та бюджетні. Робота над продуктом може складатися з багатьох проєктів, але з одного окремого проєкту не вийде розроблений та вдосконалений продукт. Усі важливі питання обговорили, прогрес розказали та частково показали. Замовник погодився на тимчасові проблеми з перфомансом, бо для нього наразі важливішим є вчасно зробити реліз.
Працює в компанії з моменту створення в ній ігрового спрямування. Відстежувати витрачений командою час. Це передбачає складання табелів обліку робочого часу для кожного співробітника.
Цей американський стартап мав амбітну мету — поліпшити ситуацію із сортуванням сміття, змінити поведінку людей у цьому плані. Платформа мотивувала користувачів робити добрі справи для природи й за це отримувати винагороду у вигляді різних бонусів, грошей. Вони активно набирали юзерів, та продукт явно випереджав свій час. Думаю, що їхня модель надто швидко вийшла на ринок і проводила занадто агресивну політику, в результаті вони не стали комерційно успішними.
Тому що для досягнення синергії в команді потрібна неймовірна кількість часу та зусиль. Саме тому модель Такмана не сильно й працює. Команда без проєктного менеджера — як корабель без керма.